Image Map

BARISAROCK'ta buluşuyoruz!

        

 

 

 

 

Basın açıklaması:

 

Tarih: 18 Ağustos Cuma

Saat:              11.00

Yer:                Taksim Makine Mühendisleri Odası Toplantı Salonu

 

 

Barışarock R11; Karşı Festival

26-27 Ağustos 2006

Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı R11; Sarıyer / İstanbul

Dördüncü yılımızdayız. Üç yıldır, Barışarock alanlarında şarkılarımızı barış için söylüyoruz. “Şarkılarımız Yeryüzüne” dedik, “Evimiz Dünya”, “Rock Şişede Durmaz” dedik. Dedik ki “Karşı Festival”izR30;

Barışarock’ta her hota, her ses, her slogan, her çaba Bush ve çetesine karşı. Barışarock’ta tüm melodiler, savaşa, işgale, işgalciye karşı. Barışarock hayatımızı tahakküm altına almaya çalışanlara karşı.

Bir avuç  petrol tüccarı, silah satıcısı, çokuluslu şirket bürokratına karşı, dünyanın bütün sokaklarında, bütün meydanlarında, tüm o güzel şarkılarımızla ABD müdahalelerine, sendikasızlaştırmalara, paralı eğitime, cinsiyetçi baskılara, ırk ayrımcılığına, yoksulluğa, açlığa, adaletsizliğe, militarizme, özelleştirmelere, küresel iklim felaketlerine, milliyetçiliğe, nükleer santrallere karşı direnenlerizR30;

Barışarock 2006, 26-27 Ağustos tarihlerinde küresel direnişin bir parçası, barış, adalet, özgürlük, eşitlik ve dayanışmadan yana milyarların şen sesi olmaya devam edecek. Bu yıl içeriye yine para ödemeden giriyoruz. Hem sponsorsuz hem ücretsiz festivalimizde barış şarkılarımızı söylemeye devam edeceğiz.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB yetkilileri, müzisyenlerimiz, sanatçılarımız, aydın ve yazarlar ile aktivistlerimizin katılacağı basın açıklamasında siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

BARIŞAROCK İLETİŞİM:

 

Cihat Demirtaş:     0544 840 03 74 / [email protected]

Funda Baysal:        [email protected]

 

www.barisarock.org

[email protected]

 

 

BARIŞAROCK İNİSİYATİFİ

ITUC ETUC