Image Map

DİSK BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ TAM KATILIMLA ALANLARDA…

SAAT 10:00 İTİBARİYLE DİSK BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİNDEN GELEN RAPORLAR:

TEKEL işçileriyle dayanışmak için üretimden gelen gücünü kullanan DİSK örgütlü olduğu kamu işyerlerinde tam katılım sağladı!..

 

 

Bugün (4 Şubat 2010 Perşembe) “TEKEL işçileriyle dayanışma için üretimden gelen gücün kullanılması” kararı DİSK’in örgütlü olduğu işyerlerinde etkin bir şekilde hayata geçerken, kamu işyerlerinde de (özellikle belediye hizmetleri iş kolunda) iş bırakmaya tam katılım sağlandı.

 

Bölge Temsilciliklerimizden saat 10:00 itibariyle gelen bilgilere göre; genel hizmet, metal, tekstil, lastik, maden, taşımacılık, sağlık, büro ve diğer işkollarında üye işçilerimizin tam katılımı sağlanmıştır.

 

İzmir ve çevre ilçe belediyelerinde örgütlü DİSK/Genel-İş üyesi işçilerin üretimden gelen güçlerini tam katılımla kullanarak işbaşı yapmamaları İzmir ve çevre ilçelerde hayatı önemli ölçüde etkiledi.

 

Türkiye’de örgütlü olduğumuz bütün bölgelerde, Edirne’de, Antalya’da, Ankara’da, Gaziantep’te, Diyarbakır’da, Adana’da, İzmir’de, Kocaeli’nde, Eskişehir’de, Samsun’da, Konya’da toplanmalar ve yürüyüşler devam ediyor.

ITUC ETUC