Image Map

DİSK, TÜRKİYE GENELİNDE BAŞLATTIĞI "ZALİMİN ZULMÜNE KARŞI DİRENECEĞİZ!" KAMPANYASI BOYUNCA HALK DESTEĞİ İÇİN İMZA STANDLARI DA AÇIYOR!

DİSK, TÜRKİYE GENELİNDE BAŞLATTIĞI “ZALİMİN ZULMÜNE KARŞI DİRENECEĞİZ!” KAMPANYASI BOYUNCA HALK DESTEĞİ İÇİN İMZA STANDLARI DA AÇIYOR!

 

AKP iktidarının emekçilere dünyayı dar getiren politikalarına karşı, “ucuz” istihdamı hedefleyen “Ulusal İstihdam Stratejisi”ne, işçiyi köleleştiren “Özel İstihdam Büroları”na, kıdem tazminatının gaspedilmesine, Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı’na, sendikal grev yasaklarına, esnek çalıştırmaya, taşeronlaştırmaya ve güvencesizliğe, işsizliğe, yoksulluğa, sendikal hak ve özgürlüklerin kısıtlanmasına, işçilerin iş cinayetlerine kurban edilmesine, örgütsüzleştirmelere, toplumun baskı altına alınmasına karşı, insan onuruna yaraşır iş hakkını ve insanca bir yaşamı savunmak için bir kampanya başlatıyoruz.

 

“ZALİMİN ZULMÜNE DİRENECEĞİZ!.. SENDİKAL YASAKLARA, UCUZ İSTİHDAM STRATEJİSİNE GEÇİT VERMEYECEĞİZ!” ismiyle başlattığımız kampanya boyunca Türkiye genelinde açacağımız standlarda halkımızı bir imza vererek mücadelemize destek olmaya davet ediyoruz.

 

 

İSTANBUL İMZA STANDI YERLERİ VE SENDİKALAR:

 

AKSARAY                DEV SAĞLIK-İŞ

BAKIRKÖY               LASTİK-İŞ

BEŞİKTAŞ                GENEL-İŞ

GEBZE                      NAKLİYAT-İŞ

KADIKÖY                 GENEL-İŞ

KARTAL                    BİRLEŞİK METAL-İŞ

MECİDİYEKÖY       GENEL-İŞ

PENDİK                    TÜMKA-İŞ

SARIYER                 GENEL-İŞ

SEFAKÖY                BİRLEŞİK METAL-İŞ

ŞİRİNEVLER           TEKSTİL

ŞİŞLİ                          GENEL-İŞ

TAKSİM                     SOSYAL-İŞ

TOPKAPI                  NAKLİYAT-İŞ

TUZLA                       LİMTER İŞ     

         

ITUC ETUC