Image Map

DİSK Ali İsmail Korkmaz'ı unutmadı!..

DSC_0972

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel Sekreter Dr. Arzu Çerkezoğlu, Eskişehir Bölge Temsilcisi Bayram Kavak, sendika yöneticileri, DİSK’li işçiler ve emek dostları Eskişehir’de 2 Haziran’da Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayıp 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı yere kırmızı karanfiller bıraktı. Beko, daha sonra sendikaları tarafından ‘Köleliğe Karşı Direnİşçi’ kampanyası çerçevesinde düzenlenen yürüyüşe katıldı.

DİSK’liler Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı yere kırmızı karanfiller bıraktı.

Kurtuluş Mahallesi Sanayi Sokak’taki Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı ekmek fırının önünde Genel Başkanımız Kani Beko bir konuşma yaptı. Gezi Parkı direnişinin Türkiye ‘de yaşanan korku imparatorluğu duvarının yıkılışına, halkın demokrasi, özgürlük ve adalet arayışına ışık tuttuğunu söyleyen Beko şunları kaydetti:

“Biz 1 Mayıs Birlik ve Mücadele gününü Taksim’de kutlamak istiyorduk. Sabahın erken saatlerinde gaz bombaları, TOMA’lar, baskılar sonrasında Taksim’de işçi arkadaşlarımızla birlikte 1 Mayıs kutlamasını yapamamıştık. Taksim bizim için önemliydi, Taksim bizim için kutsal bir yerdi. Gençlerimiz bu korku duvarını da yıkarak Taksim’e girebilme cesaretini gösterdiler. Onlara DİSK adına vermiş oldukları mücadeleden dolayı şükranlarımızı borç biliyorum. Bu gezi direnişindeki mücadele gerçekten Türkiye’deki demokrasi, insan hakları, barış, kardeşlik mücadelesinin en doruğuna çıkan bir hareketiydi, davranışıydı ama bedeli de büyük oldu. 7 kahramanımızı kaybettik. 7 kardeşimiz görev şehidi oldu. Ali İsmail Korkmaz da bunlardan bir tanesiydi. Onların bu ülkede vermiş oldukları bu mücadele sonrası görev şehidi olan arkadaşlarımızın kesinlikle verdikleri mücadeleyi unutmadan biz DİSK olarak yolumuza devam edeceğiz.”

Yapılan konuşmaların ardından Kani Beko ve beraberindekiler Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı yere ellerindeki kırmızı karanfilleri bırakarak ‘Köleliğe Karşı Direnİşçi’ adlı kampanya kapsamında düzenlenen yürüyüşe katıldılar.

DSC_0941 DSC_0947 DSC_0957 DSC_0967

ITUC ETUC