Image Map

DİSK Yönetim Kurulu Luna Sayaç direnişinde!

LUNA SAYAÇ İŞÇİLERİ MUTLAKA KAZANACAK!

 DİSK Yönetim Kurulu Çiğli direnişinde!

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu LUNA Sayaç Fabrikası’nda çalışan işçiler Anayasal haklarını kullanarak, BİRLEŞİK METAL-İŞ Sendikamıza üye olduktan sonra, işyerinde çoğunluk sağlayıp yetki belgesini aldılar.

Bunun üzerine, gündüz vardiyasındaki 106 arkadaşımız, işveren tarafından kendilerine hiçbir tebligat ve açıklama yapılmadan fabrikaya alınmadılar.

LUNA Sayaç işçileri, 25 Şubat Pazartesi gününden itibaren fabrika kapısı önünde işverenin yasadışı bu hukuksuz uygulamasına karşı direniyor.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Yönetim Kurulu, Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, BMİ Yönetim Kurulu üyeleri ve işçilerin katılımıyla 6 Mart Perşembe günü saat 14:30’da Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, 1002 Sokak Girişi Çiğli/İZMİR adresinde TOPLANIYOR, saat 15:30’da Luna Elektronik Elektrik San. ve Tic. AŞ. önünde BASIN AÇIKLAMASI yapıyoruz…

LUNA Sayaç işçileri, bu haklı mücadelelerinde halkımızı da yanlarında görmek istiyorlar. Çiğli’de farklı fabrikalarda çalışan işçiler başta olmak üzere, tüm sınıf kardeşlerimizi, demokratik kitle örgütlerini ve emekten yana güçleri LUNA Sayaç işçilerinin başlattığı mücadeleye destek olmaya, işverenin bu çirkin girişimini kınamaya ve kamuoyu vicdanında mahkum etmeye çağırıyoruz.

Tarih: 6 Mart 2014 PERŞEMBE

Toplanma Saati : 14:30

Yer: Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, 1002 Sokak Girişi Çiğli/İZMİR

Basın Açıklaması: 15:30

Yer : Luna Elektronik Elektrik San. ve Tic. Aş. Fabrika önü

BİLDİRİNİN PDF VERSİYONUNA ULAŞMAK İÇİN RESMİ TIKLAYINIZ

metal

ITUC ETUC