Image Map

Doğu Karadeniz'de DİSK rüzgarı

rizeb

DİSK Yönetim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda; genel başkanımız Kani Beko ve yönetim kurulu üyelerimiz Doğu Karadeniz’de devam eden örgütlenme çalışmalarına katkı sunmak için Rize ve Artvin’deydi.

DİSK heyeti 2 Mart Pazar günü Rize’de DİSK Rize temsilciliğinin açılığına katıldı ve Sır Düğün salonunda DİSK/Gıda-İş Sendikasının etkinliğinde ÇayKur işçileriyle buluştu. Çok sayıda Çay Kur işçisinin katıldığı etkinlikte DİSK ve Gıda İş’te örgütlenmenin önemi tartışıldı.

 

Aynı gün içerisinde Artvin’e geçilerek DİSK Enerji Sen sendikasında örgütlenmeyi seçen Hopa Çoruh EDAŞ işçileri işyerlerinde ziyaret edildi. Ardından Kemalpaşa’ya geçildi ve 2011 seçimleri sırasında polislerin attığı gaz bombalarıyla öldürülen öğretmen Metin Lokumcu’nun mezarı ziyaret edildi.

3 Mart Pazartesi günü Artvin’de basın mensupları ile kahvalti edildikten sonra Enerji-Sen’in örgütlendiği Artvin Çoruh EDAŞ işyeri ziyaret edildi.  Ardından Artvin Belediye Başkanı ile görüşme yapıldı ve Genel-İş üyesi belediye işçileriyle buluşuldu.

 

 

ITUC ETUC