Image Map

DİSK'e özel ödül

DSC_0004

CHP Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Çankaya Ödülü” kategorisinde yer alan “Özel Ödül” Konfederasyonumuz DİSK’e verildi. Düzenlenen ödül töreninde “Gezi Direnişi’nden, 1 Mayıs’a, Soma İşçi Katliamından karşı işçinin, emekçinin ve ezilenin yanında olan, DİSK”e ödülünü CHP Grup Başkanvekili Engin Altay verdi.

DİSK Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’nda alınan karar doğrultusunda 15-16 Haziran işçi direnişinin yıldönümünde Soma’da düzenlenen yürüyüş nedeniyle Konfederasyonumuz DİSK’in Genel Başkanı Kani Beko ödül törenine katılamazken, Beko adına ödülü DİSK/Genel-İş Mali İşler Daire Başkanı Cafer Konca aldı.

Konca törende yaptığı konuşmada, “Özel Ödül’e layık görülen DİSK’in, başta emek ve demokrasi mücadelesi olmak üzere her türlü hak ihlallerinde halkımızın yanında yer aldığını, bunu gelecekte de sürdüreceğini ifade ederek, “Özel Ödülü” Gezi Direnişi’nde ve Soma Maden Ocağı’nda katledilenlere adadı ve töreni düzenleyen ve katılım gösteren konuklara teşekkür etti.

1679

ITUC ETUC