Image Map

Kırklareli ve Lüleburgaz’da “Asgari Ücret 1800 Net”

burgaz4

DİSK Trakya Bölge Temsilciliği tarafından “Asgari Ücret 1800 Net” talebiyle bölgede yapılan eylemler Kırklareli ve Lileburgaz’daki basın açıklamalarıyla devam etti 

Kırklareli

13 Aralık’ta Kırklareli Dingiloğlu Parkı önünde Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı, Tekstil İşçileri Sendikası Edirne Şube Başkanı, Genel-İş Sendikası Trakya Şube Sekreteri, Tekirdağ, Edirne, Babaeski, Kırklareli işyeri temsilcileri ve Kırklareli Belediyesi çalışanlarının katılımıyla basın açıklaması yapıldı.

kırklar

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Ankara’da milyonlarca işçinin geleceğini belirlerken, Kırklareli’nde “Asgari ücret 1800 net! Saraylar değil ekmeğimiz büyüsün!” sloganları yükseldi.

kırklar2

Basın açıklaması sonrası asgari ücretle çalışan taşeron işçilerin iş yerlerinde toplantı yaparak kendilerine DİSK’in Asgari ücretle ilgili almış olduğu karar çerçevesinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi verildi, bildiri dağıtımı yapıldı ve bu konuda DİSK’e destek istendi.

Ayrıca DİSK’in 27 Aralıkta Lüleburgaz’da yapacağı “Taşeron çalışmaya hayır, İş cinayetleri durdurulsun” mitingine çağrı yapıldı.

kırklarbildiri

Lüleburgaz

15 Aralık Pazartesi günü Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda bir araya gelen DİSK’li işçiler ve Gıda-İş Sendikası Genel Sekreteri Seyit Aslan, Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Salim Şen, Tekstil İşçileri Sendikası Edirne Şube Başkanı Savaş Testici, Emekli-Sen Lüleburgaz Şube Başkanı Kemal Andoğdu, Genel-İş Sendikası Trakya Şube Sekreteri Kenan Akkan, Tekstil İşçileri Sendikası Şube Sekreteri Murat Karandere, Tekirdağ, Edirne, Babaeski, Lüleburgaz işyeri temsilcileri ve Lüleburgaz emek ve meslek Örgütleri temsilcileri ve emek dostları “Asgari Ücret 1800 Net!” sloganıyla bir basın açıklaması yaptı.

burgaz1

Gıda-İş Sendikasında örgütlendikten sonra Toplu Sözleşme taleplerine olumsuz yanıt veren Danone işverenine karşı 55 gündür iş yerlerinin önünde ‪#‎Direnİşçi çadırında direnen işçilerin kitlesel bir şekilde katıldığı basın açıklamasını DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Arif Kuday okudu.

Kuday açıklamasında asgari ücretin net 1800 lira olması gerektiğinin altını çizdi ve 27 Aralık Lüleburgaz mitingine çağrı yaptı.

burgaz3

Tekirdağ “Asgari Ücret 1800 Net” haberi için tıklayınız

Konya’da #AsgariÜcret1800Net haberi için tıklayınız

Bursa, Kayseri ve Gaziantep’te #AsgariÜcret1800Net haberi için tıklayınız

 

ITUC ETUC