Image Map

HDP'den DİSK'e ziyaret

hdp3

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yöneticileri DİSK Genel Başkanı Kani Beko ile görüşerek partinin seçim tavrı hakkında bilgi vererek MESS Grevi ve 1 Mayıs duruşmasına ilişkin desteklerini sundular.

HDP Eş-Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDK Eş-Sözcüsü ve Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, MYK üyeleri Zeynep Karaman ve Ali Ürküt’ün katıldığı heyeti Kani Beko’nun yanı sıra DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Remzi Çalışkan, DİSK/Genel-İş Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Yaman ve Mehmet Güleryüz ağırladı.

Yüksekdağ, seçim bildirgesini ve aday listelerini hazırlarken işçilerin taleplerine dikkat edeceklerini ifade etti. Kürkçü ise seçime parti olarak girecek HDP’nin barajı aşmasının AKP’yi durdurmak için önemli bir adım olduğunu söyledi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko 3-4 Şubat 2015 tarihlerinde toplanacak olan DİSK Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’nun Konfederasyonun seçimlerle ilgili tutumunu belirleyeceğini aktardı. Grevlerde, duruşmalar ve seçimlerde emek, demokrasi ve özgürlük güçlerinin birliğinin önemli olduğunu hatırlattı.

ITUC ETUC