Image Map

AKP nasıl bir “güvenlik paketi” istediğini, muhalif vekillere saldırarak gösterdi!

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun, TBMM’de “İç Güvenlik Paketi” görüşmeleri sırasında muhalif vekillere saldırılmasına ilişkin açıklaması:

AKP nasıl bir “güvenlik paketi” istediğini, muhalif vekillere saldırarak gösterdi!

Hükümetin adı konulmamış sıkıyönetim ilan etme amacıyla TBMM gündemine getirdiği “İç güvenlik Paketi” içeriğine uygun saldırı yöntemleriyle Meclis’ten geçirilmeye çalışılıyor.

17 Şubat’ı 18 Şubat’a bağlayan gece, kapalı oturuma geçilmesinin ardından kadın vekillerin üzerine yürüyerek saldırıya geçen AKP’li vekiller saldırıyı önlemek isteyen tüm muhalefet milletvekillerini hedef aldılar.

Meclis’teki tokmağın ve bardakların da kullanıldığı saldırıda CHP ve HDP’li altı milletvekilinin yaralanmasına neden olan iktidar partisi mensupları, “İç Güvenlik Paketi” ile nasıl bir Türkiye yaratmak istediklerini de tüm topluma bir kez daha gösterdiler.

Kaburga kemiği kırılan DİSK Eski Genel Sekreteri Musa Çam ve yaralanan Sabahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, Aykut Erdoğdu, Mahmut Tanal, Refik Eryılmaz başta olmak üzere saldırıya uğrayan tüm milletvekillerine geçmiş olsun ve dayanışma dileklerimizi iletiyoruz.

AKP faşizmine karşı sokaklarda, meydanlarda ve Meclis’te mücadeleye devam!

Faşizme karşı omuz omuza!

 

ITUC ETUC