Image Map

CHP İstanbul İl Başkanı Karayalçın DİSK’i ziyaret etti

DSC_6013

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ve beraberindeki heyet DİSK’i ziyaret ederek Genel Başkanımız Kani Beko, Genel Başkan Yardımcısı Muzaffer Subaşı, Genel Başkan Yardımcısı Celal Ovat ve DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Özen’le görüştü.

Çeşitli gündem konularının konuşulduğu görüşmede Karayalçın, sendikaların ve meslek örgütlerinin düzenlediği, CHP’nin de katılım sağladığı İç Güvenlik Yasa tasarısına ilişkin eylemlerin halktan destek gördüğünü söyledi. Bu son derece önemli ve hassas gündemi saptırmak için siyasi iktidarın yapay gündemleri devreye koymaya çalıştığını söyleyen Karayalçın, İç Güvenlik Yasa Tasarısı’na karşı mücadelenin genişletilmesi gerektiğini vurguladı.

Genel Başkanımız Kani Beko ise, bu yasanın Türkiye’yi kaosa sürükleyeceğini, tüm hak alma eylemlerinin yasadışı ilan edilmesi riskiyle karşı karşıya olduğunu, sadece DİSK’in ve kitle örgütlerinin karşı durmasının yetmeyeceğini, içinde siyasi partilerin de yer alacağı toplumsal bir muhalefet ağının ve tepkisinin örgütlenmesi gerektiğini söyledi.

DSC_6032

ITUC ETUC