Image Map

Ankara, Beyrut, Paris: “Acınızı biliyor, acınızı paylaşıyoruz”

DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nun Paris ve Beyrut’taki katliamlarla ilgili açıklaması

Paris’te ve Beyrut’ta arka arkaya yaşanan barbarca saldırıları lanetliyor, Fransa ve Lübnan halklarına başsağlığı diliyoruz.

Sivil, savunmasız insanlara yönelik bu korkakça ve alçakça saldırıların acısını yüreğimizde hissediyoruz.

Çok yakın zamanlarda Ankara’da Emek-Barış-Demokrasi için türküler söylerken katledildik. Suruç’ta gencecik insanlarımızı yitirdik.

Diyarbakır’dan Kobane’ye, Şengal’den Lazkiye’ye tüm insanlık, IŞİD adı verilen bir barbar ordusunun tehdidi altında. Sadece bölgemiz değil tüm dünya halkları barbarlık tehdidi altında.

Emperyalist çıkarlar doğrultusunda etnik-mezhepsel temelde bölünen ve birbirine düşürülen, yerlerinden yurtlarından edilen, yoksullaştırılan halkların oluşturduğu Ortadoğu coğrafyasında yaşananlar bugün artık tüm dünyayı etkiler hale gelmiştir.

Hükümetlerin, IŞİD ve benzeri cihatçı örgütleri besleyen politikalarının bedelini tüm insanlık ödemektedir. Bu noktada meseleyi basitçe “istihbarat, terörle mücadele” sorunu olarak tartışmak, kan ve dehşet dolu bir filmi izlemeye devam etmek anlamına gelecektir.

İçinde bulunduğumuz çağda bizlere dayatılan emperyalist-kapitalist düzen, sadece ve sadece işsizlik, yoksulluk, savaş, ırkçılık, ayrımcılık, köktendincilik, gericilik ve kriz üretmektedir. Bu barbarlık çağına artık hep beraber son vermek, “emek, barış, demokrasi” çağının kapılarını açmak için dayanışmayı ve mücadeleyi büyüteceğiz.

Paris’ten Beyrut’a, Beyrut’tan Ankara’ya acımız ortaktır, mücadelemiz de ortak olacaktır…

Paris-te-yapilan-eylemde-Ankara-ve-Beyrut-unutulmadi

Paris’te yapılan eylemde Ankara ve Beyrut saldırıları da unutulmadı ve şu mesaj verildi: “Dayanışma”

ITUC ETUC