Image Map

Abdullah Baştürk Ankara’da anıldı

genelis4

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanlarından ve Genel-İş sendikamızın kurucu Genel Başkanı Abdullah Baştürk, ölümünün 24. yılında Yenimahalle Belediyesi Nazım Kültür ve Sanat Merkezi’nde Genel İş Sendikamızın düzenlediği panel ve Suavi konseriyle anıldı.

genelis

21 Aralık’ta düzenlenen etkinliğe katılan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, bir de konuşma yaparak Abdullah Baştürk’ün ilkeleri ve düşünceleriyle işçi sınıfı mücadelesinin unutulmaz ismi ve rehberi olduğunu söyledi.

Genel-İş sendikamızın ev sahipliğinde gerçekleşen  etkinliğe Abdullah Baştürk’ün eşi Ayten Baştürk ile oğlu Bülent Baştürk, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan ve Genel İş yönetim kurulu üyeleri, DİSK üyesi sendikaların başkan ve yöneticileri ve işçiler katıldı.

genelis3

Düzenlenen etkinliğe ayrıca, CHP grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, siyasi parti temsilcileri, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ile emek ve meslek örgütü yöneticileri ve STK’lardan yöneticiler de katılım gösterdi.

genelis5

“Taşeronlaşma, Bütçe ve Sınıf Mücadelesi” başlığı ile düzenlenen ve Genel İş Genel Sekreteri Cafer Konca’nın yönettiği panelde; Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Aziz Konukman, Doç. Dr. Mustafa Durmuş birer sunuş gerçekleştirdi.

genelis2

ITUC ETUC