Image Map

Anadolu Adliyesi direnişine DİSK’ten dayanışma ziyareti

adliye14

İstanbul Kartal’daki Anadolu Adliye Sarayı’nda ücretlerini alamadıkları için, hakları gasp edildiği için direnişe geçen çay, kafe ve yemekhane işçilerine dayanışma ziyareti gerçekleştirildi.

Direnişte olan Dev Turizm İş üyesi işçilerle dayanışmak için 9 Aralık Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Cam Keramik-İş Genel Başkanı Birol Sarıkaş, Dev Maden Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün, Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, sendikalarımızın genel merkez ve şube yöneticileri ile DİSK’li işçiler katıldı.

adliye11

Burada yaptığı konuşmada Adalet Sarayı’ndaki adaletsizliğe dikkat çeken DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “Dünyanın en büyük adliyesinde çalışan işçiler 69 gündür maaş alamıyorlar” dedi ve “Hakimler burada, savcılar burada, adalet nerede” diye sordu.

Dayanışma etkinliğine avukatlar ve savcıların da aralarında olduğu hukukçular destek verdi. YARSAV ve Yargıçlar Sendikası adına konuşan Ali Hacıibrahimoğlu ise işçilerin haklı mücadelelerinde yanında olduklarını ifade ederek, işçiler kazanana kadar yemekhaneye gitmeyeceklerini söyledi.

Dev Turizm İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Ali Karabudak da yaptığı konuşmada “Bizlerle dayanışan herkese, direnen bütün işçi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum direne direne kazanacağız!” dedi.

adliye12

adliye13

ITUC ETUC