Image Map

Gazeteci Metin Göktepe ölümünün 20’inci yılında unutulmadı

Evrensel Gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin, polislerce gözaltına alındıktan sonra katledilişinin 20. yılında mezarı başında bir anma töreni düzenlendi.

metingoktepe

Esenler Kemer Mezarlığındaki törene Metin Göktepe’nin ailesi, çalışma ve mücadele arkadaşlarının yanı sıra DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Basın-İş Sendikamızın Genel Başkanı Faruk Eren, Cam Keramik-İş Sendikamızın Genel Başkanı Birol Sarıkaş ve Gıda-İş Sendikamızın Genel Başkanı Seyit Aslan katıldı.

Törende bir konuşma yapan Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren “Gazeteciler öldürülüyor, tutuklanıyor, gözaltına alınıyor. Öldürülmek istenen gazetecilik ama bu yürek susmayacak” dedi.

“Bu ülkeyi yönetenler kendi siyasi iktidarlarını ancak ve ancak katliamlar, ölüm ve baskı ile devam ettirebiliyor” diyerek konuşmasına başlayan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da bu ülke topraklarında bir “direniş” geleneği de olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Bizler burada Metin’e bir kez daha söz veriyoruz ki bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler olarak işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler olarak bu ülkeye barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük ve adalet getirene kadar mücadeleye devam edeceğiz”

analar2

ITUC ETUC