Image Map

DİSK yönetimi DİSK/Basın-İş Topkapı Temsilciliği açılışına katıldı

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, ağırlıklı olarak matbaaların bulunduğu Topkapı bölgesindeki DİSK/Basın-İş Temsilciliği açılışına katıldı.

Basın yayın ve gazetecilik işkolunda faaliyet gösteren DİSK/Basın-İş’in Topkapı Temsilciliği açılışı 16 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. Açılışa DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri ve DİSK Devrimci Sağlık-İş Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK üyesi sendikalar Enerji-Sen, Dev Sağlık-İş, Cam Keramik-İş, Sine Sen yöneticileri, DİSK Basın-İş’in eski genel başkanları ve Topkapı bölgesindeki işçiler katıldı.

DİSK Basın-İş Genel Sekreteri Özge Yurttaş’ın açtığı etkinlikte DİSK/Basın-İş genel Başkanı Faruk Eren temsilciliğin matbaa emekçileri açısından önemli bir adım olduğunu söyledi. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, emek alanında AKP iktidarının saldırılarına ve bu saldırılar karşısında mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti. DİSK/Basın-İş’in 12 Eylül sonrasındaki kuruluşu olan 4 Ocak 1992’den 2003 yılına kadar farklı kademelerde görev yapan sendikanın eski genel başkanlarından Derviş Boyoğlu söz aldı ve sendikanın tarihi hakkında bilgi verdi. DİSK/Basın-İş’in eski başkanlarından Ertuğrul Bilir de bölgede birçok küçük matbaa olduğunu ve bu tip yerlerde örgütlenmenin önemli olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından DİSK İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Tevfik Güneş’in katılımıyla Özel İstihdam Büroları ile ilgili bir panel gerçekleştirildi.421804725_50035

IMG_20160416_170558

ITUC ETUC