Image Map

15-16 Haziran Direnişi’nin 46’ncı yılında KÖLELİĞE TESLİM OLMAYACAĞIZ

DİSK, “15-16 Haziran Direnişi’nin 46. yılında KÖLELİĞE TESLİM OLMAYACAĞIZ” sloganıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

AKP iktidarının işçi sınıfı ve emekçi halkımıza yönelik saldırıları artarak sürmektedir. Özellikle son dönemlerde emeğin kazanılmış haklarına yönelik saldırılarının odak noktası özel istihdam büroları ile getirilmek istenilen kölelik düzeni uygulamalarıdır.

DİSK olarak, “KÖLELİĞE TESLİM OLMAYACAĞIZ” sloganıyla ülke çapında çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.

Yönetim Kurulumuz yasanın TBMM’de kabul edilmiş olması ile bu mücadelenin sonlandırılmayacağı inancıyla, kölelik düzenine karşı mücadelenin değişik boyutlarda sürdürülmesi kararlılığındadır.

Bu nedenle; “15-16 Haziran Direnişinin 46. Yılında Köleliliğe Teslim Olmayacağız” başlığı altında çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

Bir yandan sorunun yasal çerçevede anayasaya aykırılığına yönelik çalışmalar sürdürülürken diğer yandan 15-16 Haziran tarihlerinde ülke çapında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.

1- 15 Haziran 2016, Çarşamba günü bütün DİSK Bölge ve İl Temsilciliklerinin bulunduğu yerlerde “15-16 Haziran direniinin 46. Yılında KÖLELİĞE TESLİM OLMAYACAĞIZ” şiarıyla kitlesel basın açıklamaları düzenlenmesine, Bölge ve İl sınırları içerisindeki grev, direniş ve işçi eylemlerinin ziyaret edilerek dayanışma sergilenmesine;

2- 16 Haziran 2016, Perşembe günü İstanbul’da programı aşağıda belirtilen bir etkinlik ile, son çıkarılan kölelik yasasının sosyal, anayasal boyutlarının ve uluslararası mücadele deneyimlerinin tartışılacağı bir etkinlik düzenlenmesine karar verilmiştir.

15-16 HAZiRAN 2016 AFiS

16 HAZiRAN ETKiNLiK sm

 

ITUC ETUC