Image Map

Bakırköy Hapishanesi önünde Özgürlük Nöbeti

DİSK-Basın İş’in geçtiğimiz günlerde tutuklanan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu için Bakırköy Hapishanesi önünde tuttuğu Özgürlük Nöbeti’ne DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı katıldı.

IMG_6081

Bakırköy Kadın Hapishanesi önünde tutulan nöbeti 9. gününde DİSK-Basın İş devraldı. Nöbete DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı ve üye sendikaların yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Çerkezoğlu, artık sık sık hapishane önünde nöbetler tuttuklarını belirterek “omuz omuza olduğumuz herkesle dayanışma içinde olacağız.” dedi. Bir gün önce İstanbul Atatürk Havalimanında yaşanan katliama değinen Çerkezoğlu, konuşmasını “Şam’da ‘bayram namazı kılma’ hayallerinin, yeni Osmanlıcılık projelerinin, padişahlık özentilerinin, fetih ve cihat söylemlerinin, Ortadoğu’daki savaşlarda taraf olmanın bizi sürüklediği uçurum her geçen gün daha fazla canımızı alıyor, daha fazla canımızı yakıyor.” diyerek sürdürdü.

IMG_6094

ITUC ETUC