Image Map

DİSK-KESK-TMMOB-TTB’den CHP’ye ziyaret

DISK KESK VE TMMOB BASKAN VE YONETICILERINDEN OLUSAN BIR HEYET

DİSK-KESK-TMMOB-TTB Genel Başkanları ve yöneticileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, darbe girişimi, OHAL ilanı, KHK uygulamaları başta olmak üzere ülkemizdeki son gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulundular.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve TTB Merkez Konsey Başkanı Raşit Tükel’in yer aldığı heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. 8 Ağustos 2016 Pazartesi günü gerçekleşen ziyarette CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Çetin Osman Budak ve Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır da hazır bulundu.DİSK Genel Başkanı Kani Beko görüşmede, “Taşeron işçilere kadro”, “Kıdem tazminatıma dokunma” ve “Zorunlu BES’e hayır” taleplerinin yanı sıra, gerçek bir demokrasi için işyeri/işkolu barajlarının kaldırılarak işçilerin örgütlenme ve toplu sözleşme haklarının tanınması gerektiğini dile getirdi.

DİSK’in darbelerde çok bedeller ödeyen bir Konfederasyon olduğunun altını çizen Kani Beko, darbelere karşı çözümün OHAL ilan ederek ülkenin KHK’lar ile yönetilmesi değil, parlamenter demokrasinin güçlendirilemesi olduğunu ve Türkiye’de emek ve demokrasi güçlerinin birliğinin önemini vurguladı.

CUMHURIYET HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU SIVIL TOPLUM ORGUTLERIYLE GORUSTU FOTOGRAF: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

ITUC ETUC