Image Map

Kemal Nebioğlu unutulmadı

DİSK’in kurucularından, Gıda-İş Sendikası’nın ve DİSK’in eski genel başkanlarından Kemal Nebioğlu, ölümünün 10. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

13921030_1183643228344030_2439790228913619493_n

 

Kemal Nebioğlu’nun Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında yapılan törene, Kemal Nebioğlu’nun eşi, çocukları ve torunları, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK önceki dönem Genel Başkanları Süleyman Çelebi ve Rıdvan Budak, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcıları Cafer Konca ve Cemal Poyraz, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Safvet Yahyaoğlu, Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, Cam Keramik-İş Genel Başkanı Birol Sarıkaş, Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Sine-Sen Genel Başkanı Zafer Ayden, Konfederasyon üyesi sendikaların genel merkez ve şube yöneticileri ve DİSK’li işçiler katıldı.

Anma programı DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun kitleyi selamlaması ve saygı duruşuna davet etmesiyle başladı. Çerkezoğlu, ilk sözü Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan’a verdi. Toplumsal muhalefetin bugünkü durumuna değinen Aslan, “farklılıklarımızı değil, ortaklıklarımızı öne çıkarmalıyız” dedi. IMG_2153

Seyit Aslan’ın ardından söz alan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK kurucularının bıraktıkları mirasın DİSK’i bugünkü yerine getirdiğini söyledi. DİSK’in sözüne itibar edilen bir kurum olmasının Kemal Nebioğlu’nun da dahil olduğu DİSK kurucularının eseri olduğunu belirten Beko, “onların bıraktıkları bayrak, bugün bu kadroların, bu işçilerin elindedir; bayrak emin ellerdedir.” dedi. Beko, konuşmasını emek ve demokrasi güçlerinin birliğinin önemini vurgulayarak tamamladı.

Anma, Kemal Nebioğlu’nun kabrine karanfiller konulmasıyla son buldu.

 

IMG_2231

IMG_2212

 

ITUC ETUC