Image Map

Tarık Yüce işe geri alınsın

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı, Enerji-Sen’in Tarık Yüce için düzenlediği basın açıklamasına katıldı.

Enerji-Sen, İSKİ Esenyurt işletmesinde sayaç okuma işçisi olarak çalışan Enerji-Sen Genel Merkez Yöneticisi Tarık Yüce’nin 7 Eylül 2016 tarihinde OHAL bahanesiyle işten çıkarılmasıyla ilgili bir basın açıklaması düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleşen ve “Can güvenliği istemek suç değildir, Tarık Yüce işe geri alınsın” pankartının açıldığı açıklamaya DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grubu da katıldı.

İlk sözü alan Çerkezoğlu, “bir DİSK’liyi darbecilikle suçlamak kimsenin harcı değildir.” dedi. Yüce’nin işten atılmasının asıl sebebinin, sosyal medya üzerinden “AKP’li yıllarda 17,000 işçi iş cinayetlerinde katledildi” şeklinde bir paylaşım yapması olduğunu söyleyen Çerkezoğlu, gösterilen bu gerekçenin ancak Yüce’nin iyi bir DİSK’li olduğunu gösterdiğini söyledi.

Çerkezoğlu’ndan sonra, açıklamaya katılan Belediye Meclis Üyeleri adına söz alan Tonguç Çoban, Tarık Yüce’nin işten çıkartılmasının hukuksuzluğunun altını çizdi. Çoban’ın ardından, basın açıklamasını Tarık Yüce okudu. “Cadı avına izin vermeyeceğiz” denilen açıklamada, Yüce’nin bir an önce işe alınması gerektiği vurgulandı.

20160919_130333

csumbcvxeaar8rz

 

ITUC ETUC