Image Map

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Brisa fabrikasını ziyaret etti

1553a54b789dd57b00b7b701914724d9

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, DİSK/Lastik-İş sendikasının örgütlü olduğu Kocaeli’deki Brisa fabrikasını ziyaret etti.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, DİSK Yönetim Kurulu üyesi ve Lastik İş Genel Sekreteri Alaaddin Sarı ve Lastik-İş üyesi işçiler ile öğle yemeği yiyen Mehmet Müezzinoğlu’na Vali Hasan Basri Güzeloğlu, milletvekilleri İlyas Çeker ve Mehmet Akif Yılmaz eşlik etti.

Burada bir konuşma yapan Bakan Müezzinoğlu Ekim ayı itibariyle asgari ücrette vergi uygulamasıyla ilgili yeni bir dönem başlayacağını, hiçbir işçinin cebine asgari ücretten az ücret girmeyeceğini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu’nun ardından konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko da “Burada görmüş olduğunuz bu işçi kardeşlerimizin 500’e yakını taşeron işçisiydi. Taşeron işçisinin sendikası yoktu, iş güvenceleri de yoktu. Burada Lastik iş Sendikamızın Genel Başkanı ve BRİSA yöneticileriyle ortak yapılan o toplu iş sözleşmesinde taşeron işçiler, asıl işçi oldu. Emeği geçen buradaki herkese teşekkür ediyorum” dedi.

20161014022109manset-yeni

ITUC ETUC