Image Map

Yayınlar durdurulurken DİSK özgür basının yanındaydı

DİSK Yönetim Kurulu, geçtiğimiz hafta çıkarılan KHK ile yayını durdurulan radyo ve televizyon kanalları polis tarafından basılırken, dayanışma ziyaretleri için oradaydı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı, DİSK/Basın-İş Sendikası Genel Başkanı Faruk Eren ve Sine-Sen Genel Başkanı Zafer Ayden‘in katıldığı dayanışma ziyaretleri kapsamında sırasıyla YÖN Radyo, Hayatın Sesi TV, İMC TV, TV10 ve Özgür Radyo ziyaret edildi.

Olağanüstü Hal ilanıyla birlikte basın üzerindeki baskıların inanılmaz boyutlara ulaştığının vurgulandığı ziyaretlerde, dayanışma içinde olunacağı sözü verildi.

DİSK Heyetinin Hayatın Sesi TV ve İMC TV’ye ziyareti sırasında mali polis, güvenlik şube ve RTÜK memurları tarafından baskın gerçekleştirildi. İMC TV’nin yayını kesilirken DİSK Heyeti de stüdyodaydı.

img_6227

DİSK Heyeti, yayını durdurulan YÖN Radyo stüdyosuna konuk oldu.

img_6229

img_6248

Hayatın Sesi TV, dayanışma ziyareti sırasında polis tarafından basıldı.

img_6282

İMC TV de DİSK Heyetinin dayanışma ziyareti sırasında basıldı. Kanalın canlı yayınının son dakikalarında stüdyoda toplanan ve dayanışma çağrısı yapan kanal çalışanlarına DİSK Heyeti de eşlik etti.

img_6324

İMC TV çalışanları ve DİSK Heyeti, yayın kesildikten sonra haber merkezine geçti.

img_6365

Dayanışma ziyaretinin sonraki durağı olan TV10 da nöbetin sürdüğü yayın kuruluşlarından biriydi.

img_6374

DİSK Heyetinin ziyaretinden önce polis tarafından basılarak çalışanları gözaltına alınan ve kapısı mühürlenen Özgür Radyo hakkında bilgi almak için BEKSAV’a geçildi.

 

ITUC ETUC