Image Map

DİSK’ten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na ziyaret

bakanlik1

DİSK Yönetim Kurulu ve sendikalarımızın genel başkanlarından oluşan bir heyet, 17 Kasım 2016 tarihinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret etti.

Müezzinoğlu’nun Bakanlık görevine gelmesi nedeniyle gerçekleşen ziyarette işçi sınıfının acil talepleri ve beklentilerini içeren bir dosya Bakan Müezzinoğlu’na sunuldu.

Ziyarete DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Cafer Konca, DİSK Yönetim Kurulu üyeleri Alaaddin Sarı ve Mustafa Safvet Yahyaoğlu, üye sendikalarımızdan Bank-Sen Genel Başkanı Duygu Çalışkan, BTO-Sen Genel Başkanı Ayvaz Şeker, Cam Keramik İş Genel Başkanı Birol Sarıkaş, Dev Maden Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün, Emekli Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, Enerji Sen Genel Başkanı Mehmet Şirin Gürbüz, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Güvenlik Sen Genel Başkanı Serdar Aslan, Gıda İş Genel Başkanı Seyit Aslan, Sosyal İş Genel Başkanı Metin Ebetürk, Tekstil İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Nuri Toprak’ın katıldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, işçilerin talepleriyle ilgili dosyayı Bakan Mehmet Müezzinoğlu’na sunduktan sonra, DİSK’in çalışma yaşamı ile ilgili görüş ve düşüncelerini aktardı.

DİSK heyeti toplantıda, kıdem tazminatı hakkına dokunulmaması, taşerona kadro, zorunlu BES, sendikal hak ve özgürlükler, işsizlik ve ekonomik duruma dair görüşlerini Bakan’a iletti.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu ise konuşmasında bu konuları sosyal diyalogu koruyarak müzakere etmeyi önemli bulduklarını söyledi.

bakanlik2

ITUC ETUC