Image Map

Evde, İşte, Sokaktayız: Eşitiz, Her Yerdeyiz!

resim2

“Toplumda ve İşte Cinsiyet Eşitliği” eğitimi Avrupa Sendikalar Enstitüsü (ETUI) tarafından 15-17 Kasım 2016 tarihleri arasında Belçika’nın Gent şehrinde düzenlendi.

Üç gün süren eğitim programında; Belfast Üniversitesi’nden Dr. Rossella Ciccia tarafından “Avrupa Birliğinde Toplumsal Cinsiyet Rejimleri”, Louvian Üniversitesi’nden Prof. Dr. Pascale Vielle tarafından “İşte ve AB direktiflerinde Cinsiyet” ve ETUC Kadın Komitesi Üyesi Ptricia Biard tarafından “ETUC Cinsiyet Eşitliği Eylem Programı” sunumları gerçekleştirildi.

Toplantıda ayrıca erkek ve kadın arasındaki eşitlik ve eşitsizlikler, cinsiyet eşitliği ile ilgili kısa ve uzun dönemli çalışmalar ile işyeri, işkolu, sektör, ulusal ve AB düzeyinde neler yapılmalı başlıkları üzerine konuşuldu.

Koordinatörlüğünü ETUI’nin üstlendiği eğitim programı Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok sendikacının katılımı ile gerçekleşti. Türkiye’den DİSK adına Genel-İş Sendikası’ndan Özgün Millioğulları Kaya ve Mine Dilan Kıran, Dev Turizm-İş Sendikası’ndan Derya Beko ve Nuriye Alsancak katıldı.

resim1

2016-11-19-photo-00000152

ITUC ETUC