Image Map

Küba Sendikalar Konfederasyonu’na taziye mesajı

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Fidel Castro’nun ölümüyle ilgili olarak Küba Sendikalar Konfederasyonu Genel Sekreteri Ulise Guialarte’ye bir taziye mesajı gönderdi

Ulises Guilarte

Genel Sekreter

CTC

Sevgili Yoldaş,

Fidel Castro’yu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığımız şu günlerde Türkiye işçi sınıfı adına Küba halkına ve Kübalı işçilere başsağlığı diliyorum.

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de O eşitlik, özgürlük ve bağımsızlık isteyenlerin örnek aldığı bir kahramandı. İşçiler, gençler, köylüler ve ezilen halklar onu anmaya devam edecektir.

Bugün İstanbul’da Küba Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek taziyelerimizi sunduk, en kısa süre içinde Ankara’da bulunan Küba Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne resmi bir ziyaret gerçekleştireceğiz.

Fidel Castro’nun anıları fabrikalarda, grevlerde ve Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs kutlamalarında yaşatılacaktır.

Taziye ve dayanışma dileklerimizle.

Kani Beko 

DİSK Genel Başkanı

27015_384990377739_3779299_n

Foto: 1 Mayıs 2009/Havana

Mesajın İspanyolca orjinali

Ulises Guilarte

Secretario General

CTC, Cuba

Querido Camarada,

Quiero expresar en nombre de la clase obrera de Turquía y movimiento sindical internacional nuestra condolencia al pueblo Cubano y nuestro sentir ante el fallecimiento de Fidel Castro.

Él es un héroe para nosotros, luchó y construyó su patria  basada en la igualdad y la libertad que queremos para Turquía. Los obreros, los jóvenes, los campesinos y los pueblos oprimidos lo tendrán siempre en su memoria.

Hoy expresamos nuestra condolencia con nuestra visita al Centro Cultural Cubano en Estambul. Así mismo haremos una visita de cortesía a la Embajada de Cuba en Ankara.

El recuerdo de Fidel Castro vivirá en las fábricas, en las huelgas y en las celebraciones del Primero de Mayo en la Plaza de Taksim.

Nuestras condolencias y solidaridad.

Kani Beko

Presidente 

ITUC ETUC