Image Map

DİSK’ten asgari ücret eylemleri: 2000 Net!

DİSK Yönetim Kurulu’nun geçtiğimiz hafta 2017 yılı asgari ücreti tespitine ilişkin görüş ve önerilerini açıklamasının ardından Türkiye’nin dört bir yanında “Asgari Ücret 2,000 Net!” eylemleri düzenlendi.

DİSK Eskişehir Bölge Temsilciliği, Adalar Migros önünde düzenlediği bir basın açıklamasıyla asgari ücrete dair DİSK’in taleplerini vurguladı. Çeşitli sendikaların ve kitle örgütlerinin destek verdiği basın açıklamasını DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz okudu.

DİSK Trakya Bölge Temsilciliği, Edirne’de düzenlenen bir basın açıklamasıyla DİSK’in asgari ücrete ilişkin taleplerini duyurdu. KESK, TMMOB ve TTB’nin de destek verdiği basın açıklamasını DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen okudu.

DİSK Akdeniz Bölge Temsilciliği düzenlediği basın toplantısıyla “Asgari ücret  2000 net!” dedi. Toplantıda konuşan DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, önümüzdeki sürecin işçi sınıfı adına çetin geçeceğini belirterek, “Modern kölelik sistemi olan kiralık işçi uygulaması, iş güvencesini tamamı ile ortadan kaldıran, taşeronluk sistemini dahi mumla aratacak bir düzenleme olarak karşımızda duruyor” dedi.

DİSK Çukurova Bölge Temsilciliği, temsilcilik binasında bir basın toplantısı düzenledi. DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Hüseyin Yaşar Gündoğdu, asgari ücretin geçim ücreti olması gerektiğini belirtti.

DİSK Gaziantep Bölge Temsilciliği, düzenlediği bir basın toplantısıyla 2017 yılı asgari ücretine ilişkin DİSK’in görüş ve taleplerini açıkladı. Açıklamayı DİSK Gaziantep Bölge Temsilcisi Ali Güdücü okudu.

DİSK Kayseri Bölge Temsilciliği, temsilcilik binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi. DİSK Kayseri Bölge Temsilcisi Cumali Sağlam’ın okuduğu açıklamada, tüm işçiler “Asgari ücret 2000TL net!” talebine sahip çıkmaya çağrıldı.

DİSK Karadeniz Bölge Temsilcisi Fahrettin Çetinkaya Samsun’da yaptığı basın açıklamasında asgari ücretin 2000 lira olması gerektiğini ifade etti

ITUC ETUC