Image Map

AYDINLIK DÜŞLERİMİZ YANMAZ, TUTUŞMAZ

AYDINLIK DÜŞLERİMİZ YANMAZ, TUTUŞMAZ

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yönelik saldırıya dair DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nun açıklaması

Referanduma sayılı günler kala iktidarın sürdürdüğü kutuplaştırma kampanyaları bir saldırıya daha sebep oldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MGSM), kimliği belirsiz kişilerce kundaklandı. Yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyor, MGSM ailesinin öfkesini paylaşıyoruz.

Hedef göstermenin, iftira atmanın, gerçekleri çarpıtmanın alışkanlık haline geldiği bir süreçte bu tarz saldırıların yaşanması ne yazık ki tesadüf değildir. Ortaçağ karanlığının özlemi içerisindeki kimi yayın kuruluşuna bakıldığında görülecektir ki, MGSM’ye yapılan saldırı ne tesadüf ne de münferittir. MGSM bazı yayın kuruluşları tarafından açıkça hedef gösterilmiş ve elinde benzin bidonu taşıyan karanlık yüzlü kişi veya kişiler bu sistematik saldırıları fiili saldırıya dönüştürmüşlerdir.

Saldırının ardından aynı yayın organının attığı ve bu karanlık saldırıyı neredeyse kutlayan başlıklar, ülkemizde nasıl bir medya yaratılmak istendiğini göstermektedir. Halka gerçekleri ulaştırmaya çalışan gazeteciler iktidarın hoşuna gitmeyen haberleri nedeniyle hapishanelere doldurulurken, şiddet eylemlerini öven yayınlar “özgürce” düşmanlığı kışkırtmaya devam etmektedir.

Bu saldırı, aydınlık bir Türkiye isteyen herkese karşı yapılmıştır. Ancak gün gibi ortada olan bir gerçek daha vardır ki, düşlerimiz yanmaz, tutuşmaz!

Tüm bu saldırılara karşı aydınlık bir ülkeye dair düşlerimizin peşinden koşmaya devam edecek, bu karanlığa karşı demokrasiyi kurmak için, karanlığa küfretmeden aydınlık için bir mum yakarak mücadelemizi sürdüreceğiz.

Müjdat Gezen şahsında aydınlık için meşale yakan tüm sanatçılara, akademisyenlere, gazetecilere, aydınlara selam olsun.

ITUC ETUC