Image Map

Beylikdüzü Belediyesinde toplu sözleşme coşkusu

DİSK Genel İş sendikası ile İstanbul Beylikdüzü Belediyesi arasında görüşmeleri sürdürülen yeni dönem toplu iş sözleşmesi anlaşmayla sonuçlanırken, toplu iş sözleşmesi törenine DİSK Genel Başkanı Kani Beko da katıldı.

DİSK’in önceki dönem genel başkanlarından Süleyman Çelebi, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi ve İstanbul 2. Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi, 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile işçilerin de katıldığı toplu iş sözleşmesi töreni Beylikdüzü Belediye Başkanlığı önünde gerçekleşti.

Yapılan konuşmalarda; sendikal haklar, kıdem tazminatı, taşeron şirket işçiliği ve kiralık işçilik konuları üzerinde duruldu. Güvenceli ve sendikalı çalışmaya vurgu yapıldı. Belediyelerde iş akdi sonlandırılan veya askıya alınan Genel İş üyelerinin durumu konuşuldu.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko burada yaptığı konuşmada, toplu iş sözleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti ve “İnsan olmaktan kaynaklanan ihtiyaçları karşılayan bir ücreti ve ikramiyeyi zamanında alan işçilerin görevi, bu güzel ilçeyi kendi evleri gibi tertemiz tutmak ve daha da güzelleştirmek bizim görevimizdir” dedi.

Genel Başkanımız Kani Beko referandumda işçilerin neden hayır oyu vermesi gerektiğini anlatan konuşmasında, 16 Nisan’da bir parti veya lider seçmeyeceğimizin altını çizerek şunları söyledi: “İşçiler hakları için, kıdem tazminatlarına el uzatılmasına, taşeron köleliğine, kiralık işçiliğe, iş cinayetlerine, işsizlik fonunun yağmalanmasına kesinlikle HAYIR demeli.”

Konuşmaların ardından imzalanan toplu iş sözleşmesi için düzenlenen tören bir bayram havasında son buldu.

 

ITUC ETUC