Image Map

İşçilerin HAYIRlı Buluşmaları Maltepe’de: Umudu Birleştiriyoruz!

DİSK’in düzenlediği “İşçilerin HAYIRlı Buluşmaları”nın Maltepe ayağı düzenlendi. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun da katıldığı ve kitleselliğiyle dikkat çeken buluşmada “umudu birleştiriyoruz” sloganı öne çıktı.

4 Nisan 2017, Salı günü, Maltepe Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen buluşmaya DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Adil Çiftçi, DİSK/Genel-İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Taner Şanlı,DİSK/Genel-İş Sendikası Eğitim Daire Başkanı Mahmut Şengül ve şube yöneticileri ile yüzlerde DİSK üyesi işçi katıldı.

 

Saygı duruşuyla başlayan etkinliğin ardından DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’na söz verildi. Konuşmasına Maltepe’deki devrimci geleneği anımsatarak başlayan Çerkezoğlu, bu ruhun bugün, bu salonda da yaşadığını söyledi. İşyeri işyeri, sokak sokak, kapı kapı gezerek Hayır’ı anlattıklarını söyleyen Çerkezoğlu, sözlerini “umudu birleştiriyoruz” diyerek sürdürdü. Çerkezoğlu sözlerini “inanıyoruz ki 16 Nisan’da işçisi-işsizi, genci-yaşlısı, kadını-erkeği geleceğine, emeğine ve ekmeğine sahip çıkacak, Hayır diyecek!” diyerek tamamladı.

 

ITUC ETUC