Image Map

İstanbul 1 Mayıs’ı: Zorbalar Kalmayacak, Gidecek! (Foto Haber)

İstanbul’un dört bir yanından gelen işçiler Bakırköy’de buluştu. Onbinlerin “hayır”larıyla geldiği alan doldu, onbinlerce “hayır”cı zorbalara meydan okudu! 1 Mayıs 2017 mitingi, uzun zamandır düzenlenen en kitlesel miting oldu. İşte fotoğraflarla İstanbul 1 Mayıs’ı…

İncirli kolunun en önünde kitle örgütü temsilcileri yürüdü.

DİSK korteji, Marmara Forum kolunun en önündeydi. “Zorbalar kalmaz, gider” pankartını taşıyan DİSK’lilerin korteji kitleselliğiyle dikkat çekti.

DİSK’in kuruluşunun ellinci, 1 Mayıs 1977 Katliamının kırkıncı yılı için tasarlanan dev pankart, “zorbalar kalmaz gider” sloganını taşıdı.

Sendikalarımız:

Bakırköy Halk Pazarı, son yılların en kitlesel mitingine ev sahipliği yaptı.

Miting programı DİSK Korosu’nun performansıyla başladı. Türkiye’den ve dünyadan işçi marşlarını seslendiren Koro, Enternasyonal’i kurum temsilcileriyle birlikte söyledi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, konuşmasını “Bugün bir kurtarıcı bekleme günü değildir! Bizleri karanlıktan çıkaracak olan işte bu hayırlı 1 Mayıs meydanlarıdır!” diyerek bitirdi. Kani Beko’dan sonra KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve TTB Merkez Konseyi Başkanı Raşit Tükel de birer konuşma yaptı.

Miting, Kardeş Türküler konseri ile son buldu.

ITUC ETUC