Image Map

DİSK, Adalet Nöbetleri’nde (Güncelleniyor)

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine Türkiye’nin pek çok noktasında başlayan Adalet Nöbetleri ve Yürüyüşlerine DİSK de destek veriyor.

15 Haziran 2017, Perşembe günü başlayan Adalet Nöbetleri tüm Türkiye’ye yayılmaya devam ediyor. DİSK yöneticileri ve DİSK’li işçiler de bulundukları alanlarda Adalet Nöbetlerine ve düzenlenen yürüyüşlere destek veriyor.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi etkinliklerine katılmak üzere bulunduğu Bandırma’da düzenlenen yürüyüşe ve Adalet Nöbetine katıldı. Burada bir konuşma yapan Beko, “Biz adalet, barış, demokrasi isteyenlerle mutlaka yan yana omuz omuza birlikte olacağız.” dedi.

İstanbul’da Maçka Demokrasi Parkı’nda düzenlenen Adalet Nöbetine ise DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ve DİSK İstanbul Bölge Temsilcisi Adil Çiftçi katıldı. Burada yaptığı konuşmada, nöbetin 15-16 Haziran 1970 Büyük İşçi Direnişi’nin yıldönümüne denk geldiğini hatırlatan Çerkezoğlu, “bugünkü siyasi iktidar, 47 yıl önce DİSK’i kapatmak isteyenlerin mirasçılarıdır. Bizler ise 47 yıl önce DİSK’i kapattırmayan yüzbinlerce işçinin mirasçısıyız.” dedi.

Türkiye’nin diğer noktalarında düzenlenen yürüyüşlere ve Adalet Nöbetlerine DİSK Bölge Temsilcileri, DİSK’e üye sendikaların yöneticileri ve DİSK üyesi işçiler de katılıyor.

DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, Ankara’da Güvenpark’tan başlayan Adalet Yürüyüşüne katıldı.

İstanbul Maçka Demokrasi Parkı

İzmir Büyükşehir Belediye Binası önü

(Fotoğraflar elimize geçtikçe güncellenecektir)

ITUC ETUC