Image Map

12 Eylül’cülerin katlettiği Kenan Budak’ı unutmadık

Konfederasyonumuz üyesi İlerici Deri-İş sendikası Genel Başkanı KENAN BUDAK, katledilişinin 36. yılında 25 Temmuz 2017 Salı günü, saat 11.00’da düzenlenen törenle Silivrikapı’daki mezarı başında anıldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Eski Genel Başkanı Rıdvan Budak, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Nakliyat İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Sine-Sen Genel Başkanı Zafer Ayden, sendikalarımızın yöneticileri, DİSK’li işçiler, Budak ailesi ve Kenan Budak’ın yol arkadaşlarının katıldığı anma töreni saygı duruşu ile başladı.

Saygı duruşunun ardından söz alan DİSK eski Genel Başkanı Rıdvan Budak, konuşmasına Kenan Budak’ın 12 Eylül darbecileri tarafından öldürüldüğünü hatırlatarak başladı. İçinden geçtiğimiz günlerin 12 Eylül’e kıyasla çok daha ağır olduğunu söyleyen Budak, sözlerini “bunca baskının tek bir sebebi vardır, o da korkudur” diyerek tamamladı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko da yaptığı konuşmaya geçtiğimiz yıl yapılan anma törenini hatırlatarak başladı. OHAL’in ilan edildiği ilk günlerden bugüne aradan geçen bir yılda yaklaşık 113,000 kamu emekçisinin ihraç edildiğini, 85 belediyeye kayyum atandığını ve DİSK üyesi 2000’in üzerinde işçinin işine son verildiğini söyleyen Beko, birlikte mücadele etmeye her zamankinden çok ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 

ITUC ETUC