Image Map

İsmail Hakkı Önal’ı saygı ve özlemle andık

DİSK Genel Başkan Vekili ve Genel-İş Genel Başkanlarından İsmail Hakkı Önal, ölümünün 15. yıldönümünde Ankara Karşıyaka Mezarlığında törenle anıldı.

Düzenlenen anma törenine DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel İş sendikamızın Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, Genel İş Genel Yönetim Kurulu, DİSK üyesi sendikaların yönetici ve üyeleri ile İsmail Hakkı Önal’ın ailesi katıldı.

Anma töreninde konuşan Genel-İş sendikamızın Genel Başkanı Remzi Çalışkan, İsmail Hakkı Önal’ın Türkiye işçi sınıfının demokrasi, barış, sendikal hak ve özgürlükler, sömürüsüz bir dünya mücadelesinin kararlı bir neferi olarak daima hatırlanacağını belirterek, günümüzde OHAL ilanı ile artarak devam eden emek karşıtı politikalara ve işten atılmalara karşı mücadelenin aynı kararlılıkla süreceği mesajını verdi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ise anmada yaptığı konuşmada, İsmail Hakkı Önal’ın DİSK ve Genel-İş örgütlenmesinde gösterdiği kararlı ve mücadeleci kişiliğinin işçi sınıfı mücadelesine daima ışık tutmaya devam edeceğini belirterek, işçi sınıfının önüne çıkarılan tüm engellerin DİSK’in tarihsel mirası olan mücadeleci duruşu ile aşılacağını söyledi.

ITUC ETUC