Image Map

Özcan Kesgeç mezarı başında anıldı

Özcan Kesgeç, kaybımızın 10. yılında, mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

DİSK/Sosyal İş sendikamızın unutulmaz Genel Başkanı Özcan Kesgeç, kaybımızın 10. yılında, mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Törene Özcan Kesgeç’in eşi, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Sosyal İş sendikamızın Genel Başkanı Metin Ebetürk, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, sendikalarımızın genel merkez ve şube yöneticileriyle Özcan Kesgeç’in mücadele arkadaşlarından Can Kolukısa katıldı.

Törende konuşma yapan Sosyal İş Genel Başkanı Metin Ebetürk, Özcan Kesgeç’in mücadelesini anlatarak, Kesgeç’in bıraktığı mirası daha da büyütmek için çabaladıklarını anlattı ve işçi sınıfına yönelen saldırı ve hak gaspı girişimlerine karşı mücadelede, Özcan Kesgeç’in anısına layık olmaya çalıştıklarını vurguladı. Metin Ebetürk’ten sonra DİSK Genel Başkanı Kani Beko söz alarak Özcan Kesgeç’in sendikal mücadelesine değindi. Genel Başkanımız Kani Beko’nun ardından Özcan Kesgeç’in mücadele arkadaşları söz alarak konuşmalar yaptı.

Tören, Kesgeç’in mezarına karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.

ITUC ETUC