Image Map

Kemal Nebioğlu mezarı başında anıldı

DİSK’in kurucularından, Gıda-İş Sendikası’nın ve DİSK’in eski genel başkanlarından Kemal Nebioğlu, ölümünün 11. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Kemal Nebioğlu’nun Zincirlikuyu Mezarlığı’nda kabri başında yapılan törene, Kemal Nebioğlu’nun eşi, çocukları ve torunları, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK önceki dönem Genel Başkanı Süleyman Çelebi, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Kanber Saygılı, konfederasyon üyesi sendikaların genel merkez ve şube başkan ve yöneticileri, siyasi partilerin ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileriyle DİSK’li işçiler katıldı.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu’nun açılış konuşması ve saygı duruşuna davet etmesiyle başlayan anma programında ilk sözü Gıda İş Genel Başkanı Seyit Aslan aldı. Emek ve demokrasi güçlerinin farklıklarını bir kenara bırakarak bir arada omuz omuza mücadele etmesi gerektiğine dikkat çeken Seyit Aslan, Cumhurbaşkanı’nın OHAL’i grev yasakları için kullanmakla övündüğünü hatırlatarak, demokrasi ve adaletin işçi sınıfı için önemine değindi.

Kemal Nebioğlu’nun işçi sınıfı mücadelesindeki önemine değinen DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK’i kuranların bıraktığı bayrağı daha yükseğe taşımak için birlik olmak gerektiğini söyledi. Beko konuşmasını tamamlarken DİSK’li işçilerin halen süren grevlerini ve direnişlerini selamladı.

Anma töreni Kemal Nebioğlu’nun kabrine karanfillerin bırakılmasıyla son buldu.

ITUC ETUC