Image Map

Ahmet Beko Spor Tesisi açıldı

DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nın babası, Karşıyaka Fikri Altay Mahallesi ilk muhtarı Ahmet Beko’nun ismi, kuruluşuna katkı sunduğu mahallesindeki spor tesisine verildi.

Düzenlenen törene Ahmet Beko’nun DİSK Genel Başkanı olan oğlu Kani Beko, DİSK’e bağlı sendikaların başkanları, demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ve mahalle sakinlerinin yanısıra Karşıyaka Belediye Başkanı H. Mutlu Akpınar da katıldı.

Karşıyaka Belediyesi Üsküp Halk Oyunları Ekibi’nin sergilediği oyunlarla başlayan törende ilk sözü Mahalle muhtarı Mustafa Birlik aldı. Birlik, Karşıyaka Belediyesi’nin yaptığı hizmetler için teşekkürlerini bildiren konuşması ardından sözü Kani Beko’ya bıraktı.

Beko, babasının orman işletmesindeki işinden atılması sonunda mahallede bakkal işletmeye başladığını ve mahallenin kurulması için yürüttüğü çalışmaları anlattı.

Kani Beko, ‘’Mahallemizde oturanların büyük bir çoğunluğu Balkan göçmenidir. Göçmenler Atatürk’ü çok severler. O Selanik doğumludur. Makedonya Manastır’da askeri liseyi tamamlamıştır. Herkes vatanını sever, göçmenler de onlar kadar sever. Bunun bilinmesi gerekir.’’ dedi. Konuşmasını belediye başkanı ve meclis üyelerine teşekkürle bitirdi.

Kani Beko’nun, H. Mutlu Akpınar’a DİSK adına hazırlattığı plaketi sunmasının ardından tesisin açılışı yapıldı.

ITUC ETUC