Image Map

LAİK BİLİMSEL EĞİTİM İÇİN KARTAL’DAYIZ

Yeni eğitim öğretim yılı başlarken, eğitimde yaşanan tablo çocuklarımız açısından kaygı vericidir. Müfredatta yapılan değişiklikler başta olmak üzere bir çok gelişme eğitimin laik ve bilimsel niteliğinin tamamen ortadan kaldırılmakta olduğunu göstermektedir.

Amaç bellidir. Amaç iş cinayetlerini “kader”/”fıtrat” diyerek aklayabildikleri; hak aramayı, örgütlenmeyi “günah” diyerek bastırabildikleri, işçileri inançlarına göre bölüp parçalayabildikleri, sormayan, sorgulamayan, fikir üretmeyen, sermayeye ve iktidara itaat eden bir toplum projesini tamamlamaktır.

İnançlarının sermaye birikimini ve iktidarı güçlendirmek için kullanılması, işçi sınıfının çalışma ve yaşam koşullarını tehdit etmektedir. İşte bu nedenle laiklik işçi sınıfının önemli bir mücadele konusu, evrensel ve tarihsel bir talebidir.

Bu düşüncelerle, laik bilimsel eğitim talebiyle 17 Eylül Pazar günü saat 13.00’da Kartal Meydanında düzenlenecek “Laik, Bilimsel, Kamusal, Anadilinde ve Parasız  Eğitim Mitingi”ne  DİSK de katılacaktır.

Katılımınızı rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

ITUC ETUC