Image Map

37 yıl sonra yeniden: DİSK Korosu sahnede!

Şef Berktay T. Akyıldız yönetimindeki DİSK Korosu, Beşiktaş’taki Fulya Sanat Merkezi’nde verdiği konserde işçi marşlarını ve devrim türkülerini işçi sınıfıyla buluşturdu. 

1979’da Timur Selçuk’un yönetiminde kurulan DİSK Korosu, 1980 Darbesi’yle yasaklanmış, 37 yıl boyunca sahnelerden uzak kalmıştı. DİSK’in 50. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle, şef Berktay T. Akyıldız yönetiminde yeniden hayat bulan DİSK Korosu, 11 Kasım 2017, Cumartesi akşamı verdiği konserle işçi sınıfıyla yeniden buluştu.

Konserin video haberi için alttaki linke tıklayınız

İşte fotoğraflarla DİSK Çoksesli Korosu konseri…

Konser, orkestranın çaldığı “Enternasyonal” Marşı ile başladı. Marş çalınırken emek hareketinin eylem ve etkinliklerinden oluşan video gösterimi yapıldı.

DİSK Korosu, Enternasyonal’in ardından “İleri İşçiler” marşını seslendirdi.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, konserde yaptığı konuşmada DİSK Korosu’nun geçmişinden söz etti. Abdullah Baştürk’ün mirasının bugün bu sahnede yaşatıldığını belirten Beko, DİSK Korosu’na ve şef Berktay T. Akyıldız’a teşekkürlerini iletti.

Konserde DİSK Korosu’na bağlamada Yusuf Başaran eşlik etti.

Piyano: Senem Demircioğlu

Orkestrada kemanlarda Vugar Gurbanov ve Deniz İbrahimoğlu, viyolalarda Filip Kowalski ve Cem Gügel, viyolonselde ise Julide Alpergin görev aldı.

ITUC ETUC