Image Map

DİSK’ten Zonguldak ziyareti

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu 16 Kasım Perşembe günü Zonguldak’ta Enerji-Sen üyesi Eren Enerji işçilerinin işten çıkarılmasıyla ilgili temaslarda bulundu

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu Zonguldak’ta Eren Enerji işçilerinin işten çıkarılmasıyla ilgili çeşitli temaslarda bulundular.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç ile görüşmelerde bulundan DİSK heyeti, sendikalı işçilerin işten çıkarılması ile ilgili bilgi vererek, sorunun çözümü için katkı istediler.

DİSK heyeti Genel Maden İş sendikasını (GMİS) ziyaret ederek, İşten çıkarmalara ve madenlerin özelleştirilmesine karşı mücadeleye dair görüş alışverişinde bulundu.  DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Enerji Sen Genel Sekreteri Süleyman Keskin, DİSK Genel İş Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu’nun yer aldığı DİSK heyeti, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve beraberindeki DİSK heyeti daha sonra da KESK Zonguldak Şubeler Platformunu ziyaret etti.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nun ziyaretlere dair açıklaması

ITUC ETUC