Image Map

DİSK Genel Başkanı Kani Beko’dan 1 Mayıs çağrısı

DİSK Genel Başkanı Kani Beko Dev Yapı İş ve Emekli Sen sendikalarımızın etkinliklerine katılarak 1 Mayıs çağrısı yaptı.

21 Nisan Cumartesi günü Emekli Sen Aydın Şubesinin etkinliğine DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Emekli Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Cemal Poyraz, KESK, TTB, Çağdaş Yaşam Derneği Çevre Platformu, Tüketici Hakları Derneği, CHP, HDP, EMEP, İYİ Parti başkan ve yöneticileri ile çok sayıda demokratik kitle örgütü temsilcisi ve emekliler katıldı.

Burada bir konuşma yapan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “Türkiye felaketin eşiğindeyken, baskın erken seçim gelirken bu taşın çok sert olduğunu, bu taşın yarın bizi kanlar içinde bırakacağını hepimizin anlaması lazım” dedi. “Bu topraklarda eşitlikten, özgürlükten, barıştan, kardeşlikten, adaletten, sendikal hak ve özgürlüklerden yana kesimler önce 1 Mayıslarda sonra da seçimlerde yan yana gelmeliler, birleşmeliler diye düşünüyorum” diyerek sözlerine devam eden DİSK Genel Başkanı Kani Beko tüm Aydınlıları 1 Mayıs’ta alanlara çağırdı.

 

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, 22 Nisan Pazar günü de Dev Yapı İş tarafından İstanbul Ataşehir’de düzenlenen İnşaat İşçileri Dayanışma Konserine katıldı. “Sömürüye Ve İş Cinayetlerine Karşı Şantiyelerden 1 Mayıs Alanlarına” çağrısıyla düzenlenen konserde bir konuşma yapan DİSK Genel Başkanı Kani Beko “İşsizliğe karşı, iş cinayetlerine karşı, adaletsizliğe karşı, işimizi, ekmeğimizi, sendikal hak ve özgürlükleri korumak için OHAL’e karşı alanlarda buluşacağız” dedi ve  “1 Mayıs’ta barış, demokrasi ve emek için yan yana can cana olalım” çağrısı yaptı.

 

ITUC ETUC