Image Map

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce DİSK’i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 8 Mayıs Salı günü saat 12.00’da DİSK’i ziyaret etti. Ankara’da Genel-İş Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarete Muharrem İnce’nin yanı sıra, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,  CHP Milletvekili Yakup Akkaya, DİSK eski Genel Başkanları Süleyman Çelebi ve Kani Beko, DİSK eski Genel Sekreteri ve CHP milletvekili Musa Çam katıldı.

Muharrem İnce ve beraberindeki heyeti, Genel İş Genel Merkezinde, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Genel İş Genel Sekreteri Cafer Konca, DİSK Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Savfet Yahyaoğlu, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi ve  Dev Maden Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün, Sosyal İş Genel Başkanı Metin Ebetürk, Emekli Sen Genel Başkanı Veli Beysülen, BTO-Sen Genel Başkanı Ayvaz Şeker ve DİSK üyesi sendikaların yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları ve yöneticileriyle çok sayıda DİSK’li işçi karşıladı.

Ziyarette bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 24 Haziran’da Cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminin yaşanacağını ifade ederek, seçim sürecinde doları nasıl indireceklerini, gençlere nasıl iş bulacaklarını konuşmayı tavsiye ettiğini söyledi.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ise yaptığı konuşmada bu ülkenin yüzde 99’unun emeğiyle geçindiğini ifade ederek DİSK’in emeğin haklarını savunan bir Cumhurbaşkanı istediğini söyledi. DİSK’in geçmişte olduğu gibi bu kritik seçim sürecinde de eşitlikten, özgürlükten, adaletten, emekten yana tutumunu sürdüreceğini ifade etti.

ITUC ETUC