Image Map

DİSK’e tebrik ziyaretleri

DİSK Yönetim Kurulu’nun yeni görev dağılımının ardından DİSK Genel Merkezi’ne pek çok tebrik ziyareti düzenlendi.

DİSK Başkanlar Kurulu’nun tavsiye kararı ardından DİSK Yönetim Kurulu yeni bir görev dağılımı yapmış; Genel Başkanlığa Arzu Çerkezoğlu, Genel Sekreterliğe de Cafer Konca seçilmişti. DİSK Yönetim Kurulu’nun yeni görev dağılımının ardından DİSK Genel Merkezi’ne pek çok tebrik ziyareti düzenlendi.

İlk ziyaret, 1 Haziran 2018, Cuma günü Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Murat Karayalçın tarafından gerçekleştirildi. Çerkezoğlu tarafından karşılanan Karayalçın, yeni yönetime başarılar diledi.

Karayalçın’ın ardından milletvekilleri Selin Sayek Böke, İlhan Cihaner ve Ali Şeker, DİSK Genel Merkezi’ni ziyaret etti. 24 Haziran seçimlerine giden sürecin değerlendirildiği ziyarette geçtiğimiz günlerde DİSK tarafından yayınlanan “İşçilerin Seçim Bildirgesi” hakkındaki görüş ve öneriler de paylaşıldı.

4 Haziran 2018, Pazartesi günü bir ziyaret gerçekleştiren İHD Genel Sekreteri Osman İşçi ve Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Yoleri, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı tarafından karşılandı.

6 Haziran 2018 Çarşamba günü, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve milletvekili Zeynep Altıok, DİSK Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

7 Haziran 2018, Perşembe günü, Bakırköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Öğünç‘ün DİSK Genel Merkezi’ne gerçekleştirdiği ziyarette ise Öğünç’ü DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Genel-İş İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi karşıladı.

DİSK’in yeni görev dağılımının ardından gerçekleşen tebrik ziyaretlerinden biri de Ankara’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl‘den geldi. Ankara’da DİSK/Genel-İş Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette DİSK Yönetimine başarılar dileyen Bingöl’ü DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu‘nun yanısıra Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel-İş Araştırma Dairesi Başkanı Çetin Çalışkan, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi ve Dev Maden-Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün, Sosyal-İş Genel Başkanı Metin Ebetürk, Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen ve üye sendikaların merkez yöneticileri karşıladı.

11 Haziran 2018, Pazartesi günü ise Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, DİSK Genel Merkezi’ni ziyaret etti. DİSK önceki dönem Genel Başkanlarından Süleyman Çelebi‘nin de katıldığı ziyarette İmamoğlu’nu DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile DİSK’e üye sendikaların şube başkanları ve yöneticileri karşıladı.

11 Haziran 2018, Pazartesi günü, HDP milletvekili adayı ve Halkevleri eski Genel Başkanı Oya Ersoy, DİSK Genel Merkezi’ni ziyaret etti. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu‘nu ziyaret eden Ersoy, DİSK’in yeni yönetimine başarı dileklerini iletti.

13 Haziran 2018, Çarşamba günü ise HDP Heyeti DİSK’i ziyaret etti. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş ve İstanbul İl Eş Başkanı Esengül Demir‘in yer aldığı HDP Heyetini DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK/Dev Yapı-İş Genel Başkanı Özgür Karabulut karşıladı.

ITUC ETUC