Image Map

Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

DİSK/Gıda-İş’in şair Sennur Sezer anısına 3. kez düzenlediği “Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Yarışması” ödül törenine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da katıldı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Gıda-İş Sendikası ve Manos Kitap’ın Şair Sennur Sezer’in anısına 3’üncüsünü düzenlediği “Sennur Sezer Emek-Direniş Öykü ve Şiir Yarışması Ödülleri” sahiplerini buldu.

Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK’e üye sendikaların genel başkanları, merkez ve şube yöneticileri ile Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Cumhuriyet Kitap Eki Yayın Yönetmeni Turhan Günay, Sennur Sezer’in Eşi Adnan Özyalçıner, Türkiye Yazalar Sendikası Genel Başkanı Mustafa Köz, direnişteki Flormar işçileri ile çok sayıda yazar, şair, sanatçı ve gazeteci katıldı.

Şair Nilay Özer’in sunuculuğunu yaptığı gece, Sennur Sezer’in yaşamının anlatımıyla başladı; kısa bir belgesel gösterimiyle sürdü. DİSK Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan’ın açılış konuşması yaptığı ödül töreninde, öykü dalında Jüri Özel ödülünü alan Onur Akbaba’ya ödülünü DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu verdi. Yaptığı konuşmada Sezer’in işçi sınıfının direnişlerine verdiği desteğe değinen Çerkezoğlu, Sezer’in hayatını kaybetmeden çok kısa bir süre önce Dev Sağlık-İş’in yürüttüğü Maltepe direnişine katıldığını hatırlattı. Öykü dalında Jüri Özel ödülüne layık görülen Onur Akbaba’ya ödülünü takdim eden Çerkezoğlu, kendisine başarı dileklerini iletti.

ITUC ETUC