Image Map

İsmail Hakkı Önal’ı vefatının 16’ncı yıldönümünde saygı ve özlemle andık

DİSK Genel Başkan Vekili ve Genel İş Genel Başkanlarından İsmail Hakkı Önal, aramızdan ayrılışının 16’ncı yıldönümünde Ankara Karşıyaka Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Anma törenine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK ve Genel İş Genel Sekreteri Cafer Konca, DİSK eski Genel Başkanı ve CHP milletvekili Kani Beko, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi ve Dev Maden Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün, Sosyal-İş Genel Başkanı Metin Ebetürk, DİSK üyesi sendikaların yönetici ve üyeleri ile İsmail Hakkı Önal’ın ailesi katıldı.

DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca bir açış konuşmasının ardından anma törenine katılanları İsmail Hakkı Önal ile tüm emek ve demokrasi mücadelesinde yitirdiğimiz sınıf kardeşlerimiz için saygı duruşuna davet etti.

Saygı duruşu sonrası anma töreninde konuşan Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, İsmail Hakkı Önal’ın Türkiye işçi sınıfının emek, demokrasi mücadelesinin yılmaz bir önderi olarak daima hatırlanacağını ve sınıfsız, sömürüsüz bir dünya ve Türkiye mücadelesinde sonsuza kadar yaşatılacağını söyledi ve gittikçe artan sömürü ve baskı politikalarına karşı DİSK’in ve Genel-İş’in sermayenin tahakkümüne asla boyun eğmeyeceğini vurguladı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise anmada yaptığı konuşmada, İsmail Hakkı Önal’ın DİSK ve Genel-İş örgütlenmesinde gösterdiği kararlı ve mücadeleci kişiliğinin işçi sınıfı mücadelesine bugünde ışık tuttuğunu belirterek, siyasi iktidarın emek ve demokrasi karşıtı uygulamalarına karşı DİSK’in mücadeleden asla vazgeçmeyeceğini belirtti.

Anma töreni İsmail Hakkı Önal’ın mezarına karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.

ITUC ETUC