Image Map

Eskişehir Tepebaşı Belediyesinde toplu sözleşme töreni

DİSK/Genel İş ile Tepebaşı Belediyesi şirketi Tepebaşı A.Ş. arasında 1200 işçiyi kapsayan iki yıl süreli toplu iş sözleşmesi imza törenine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da katıldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesinde işçilerin ücretlerine zam yapıldı ve sosyal haklarında iyileştirmeler sağlandı.

Sözleşmeyle işçilere; öğle yemeği veya yemek yardımı, iş vasıflarına göre günlük sorumluluk primi, günlük ücretsiz servis veya yol yardımı, her ay yakacak yardımı, yılda iki ikramiye, öğrenim gören işçi çocukları için öğrenim durumlarına göre yıllık öğrenim yardımı, Kurban ve Ramazan Bayramlarında bayram yardımlarının verilmesi sağlanarak, işçilerin belediyenin kreş ve bakımevi hizmetlerinden ücretsiz ya da indirimli yararlanmaları ve işçilerinin kuracağı konut kooperatiflerine belediyenin konut alanları tahsisi etmesi kararlaştırıldı.

Düzenlenen toplu iş sözleşmesinin imza törenine;  DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Genel-İş Toplu Sözleşmeler Daire Başkanı Mahmut Şengül, Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak ve şube yönetim kurulu üyeleri, Tepebaşı A.Ş. ve belediye yöneticileri ve belediyede çalışan Genel-İş üyeleri katıldı.

Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın konuşmaları ile devam eden toplu iş sözleşmesi imza töreni karşılıklı imzaların atılmasıyla son buldu.

ITUC ETUC