Image Map

Sirkeci Postanesi’nde yaşanan kaza değil cinayettir!

Geçtiğimiz günlerde Sirkeci Postanesi’nde yaşanan iş cinayeti, 2 Ağustos günü, cinayetin yaşandığı postane önünde, emek örgütleri tarafından protesto edildi.

2 Ağustos 2018, Perşembe günü, saat 12.30’da, Sirkeci Postanesi önünde, DİSK/Dev Yapı-İş, İnşaat-İş ve Haber-Sen 4 Nolu Şube tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasına DİSK Yönetim Kurulu üyesi Kanber Saygılı’nın yanısıra milletvekili Sezgin Tanrıkulu da katıldı. Çeşitli siyasi partilerin ve demokratik kitle örgütlerinin de katıldığı basın açıklamasında “Kaza-Kader değil, Cinayet” pankartı taşındı.

DİSK/Dev Yapı-İş Genel Başkanı Özgür Karabulut tarafından okunan basın açıklamasında, Sirkeci Postanesi’nde süren restorasyon çalışmalarındaki işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerindeki eksikliklerden söz edilirken, bu cinayetin sebebinin patronların kar hırsı ve taşeron düzeni olduğu vurgulandı.

Hayatını kaybeden Dilek Dayar’ı anarak konuşmasına başlayan DİSK Yönetim Kurulu üyesi Kanber Saygılı, konuşmasında bugüne dek yaşanan iş cinayetlerinden bahsetti. Hükümetin bu konuda adım atmadığına dikkat çeken Saygılı, yaşanan cinayetlerin sorumlusunun hükümet olduğunu söyledi.

 

ITUC ETUC