Image Map

İstanbul’da Emeğin Buluşmaları gerçekleşti: Krize karşı omuz omuza!

Çok sayıda emek ve meslek örgütü, siyasi parti ve demokratik kitle örgütünün ortaklaşa yürüttüğü krize karşı kampanya İstanbul’da düzenlenen Emeğin Buluşmaları ile devam etti. Avcılar, Şişli ve Kartal’da düzenlenen buluşmalarda krize karşı somut mücadele planı konuşuldu.

“Krize Karşı Emeğin Buluşmaları” başlığını taşıyan bölge toplantıları Avcılar, Şişli ve Kartal’da gerçekleştirildi. Buluşmalarda “elektrik, su, doğalgaz gibi kamusal hizmetlere zam yapılmasın” ve “asgari ücretin enflasyon karşısındaki kaybı derhal telafi edilsin” talepleriyle imza toplandı.

İşte o buluşmalardan fotoğraflar…

Avcılar:

28 Kasım 2018 tarihinde Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte yaşanan ekonomik krize karşı işçilerin nasıl korunabileceği tartışıldı.

Şişli:

Emeğin Buluşmalarının Avrupa Yakasındaki ikinci buluşması 1 Aralık 2018, Cumartesi günü, Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Forumun açılışında söz alan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Emeğin Buluşmalarının krize karşı yürütülecek mcüadelenin tartışıldığı zeminler olduğunu belirterek önümüzdeki günlerde yürütülecek kampanyalara işaret etti.

DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Kanber Saygılı, İstanbul’un dört bir yanında süren mücadelenin bir ayı aşkın süredir devam ettiğini belirterek, bu çalışmayı yaygınlaştırmak gerektiğinden bahsetti.

Emeğin Buluşması, DİSK Korosu’nun seslendirdiği işçi marşları ve emek türküleriyle son buldu.

Kartal: 

“Krizin bedelini ödemeyeceğiz” diyenler, Kartal’daki Emeğin Buluşması’nda bir araya geldi. Buluşmadan önce Kartal sokaklarında bildiler dağıtılarak Buluşma’ya çağrı yapıldı.

7 Aralık 2018, Cuma günü, saat 19.00’da Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen buluşmaya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Birleşik Metal-İş Sendikamız Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve Genel Sekreteri Özkan Atar da katıldı.

Kartal’daki Emeğin Buluşmasında bölgedeki işçi havzalarında yürütülecek çalışmalara dair somut planlar yapıldı.

Kartal’daki Emeğin Buluşması, DİSK Korosunun seslendirdiği işçi marşlarıyla son buldu.

ITUC ETUC