Image Map

İsmail Hakkı Önal vefatının 17. yılında anıldı

DİSK Genel Başkan Vekili ve Genel-İş Genel Başkanlarından İsmail Hakkı Önal, aramızdan ayrılışının 17’nci yıldönümünde Ankara Karşıyaka Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Anma törenine DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, DİSK ve Genel-İş Genel Sekreteri Cafer Konca, DİSK Ankara Bölge Temsilcisi ve Dev Maden Sen Genel Başkanı Tayfun Görgün, Sosyal-İş Genel Başkanı Metin Ebetürk, DİSK üyesi sendikaların yönetici ve üyeleri ile İsmail Hakkı Önal’ın ailesi katıldı.

DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca bir açılış konuşmasının ardından anma törenine katılanları İsmail Hakkı Önal ile emek ve demokrasi mücadelesinde hayatını yitirenler için saygı duruşuna davet etti.

Saygı duruşunun ardından ilk sözü Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan aldı. İsmail Hakkı Önal’ın sınıf mücadelesindeki kararlı duruşunun DİSK ve Genel-İş için asla unutulmayacağını vurgulayan Çalışkan, Önal’ın bıraktığı mirasın Türkiye işçi sınıfı tarafından daima yaşatılacağını ifade etti.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise anmada yaptığı konuşmada, İsmail Hakkı Önal’ın DİSK ve Genel-İş örgütlenmesinde gösterdiği kararlı ve mücadeleci kişiliğinin işçi sınıfı mücadelesine bugün de ışık tuttuğunu belirterek, siyasi iktidarın emek ve demokrasi karşıtı uygulamalarına karşı DİSK’in mücadeleden asla vazgeçmeyeceğini belirtti.

Anma töreni İsmail Hakkı Önal’ın mezarına karanfiller bırakılmasıyla sona erdi.

 

ITUC ETUC