Image Map

Kemal Nebioğlu’nu mezarı maşında andık

DİSK’in kurucularından, Gıda-İş Sendikası’nın ve DİSK’in eski genel başkanlarından Kemal Nebioğlu, ölümünün 13. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Kemal Nebioğlu’nun Zincirlikuyu Mezarlığı’nda kabri başında yapılan törene, Kemal Nebioğlu’nun ailesi, DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca, DİSK önceki dönem Genel Başkanları Rıdvan Budak ve Süleyman Çelebi, DİSK üyesi sendikaların genel başkanları, merkez ve şube yöneticileri ile DİSK’li işçiler katıldı.

Anma töreninde ilk sözü alan Gıda İş Genel Başkanı Seyit Aslan, işçi sınıfına yönelik artan saldırılara dikkat çekerek “Sendikal hak ve özgürlüklerin kazanılması, barışın ve demokrasinin kazanılması için daha ileriden bir mücadelenin örgütlenmesinin ortaya çıkan koşullarını hep birlikte ortaklaşarak değerlendirmeliyiz” dedi.

Anma töreninde bir konuşma yapan DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca, Kemal Nebioğlu’nun DİSK’in ve sendikal hareket içindeki önemine değinerek; “Sevgili Nebioğlu’ndan aldığımız DİSK’in onurlu mücadele bayrağını, bugün daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

Anma törenimiz, Kemal Nebioğlu’nun mezarına karanfil bırakılması ile son buldu.

ITUC ETUC